Finałki #2

Święta, święta i po świętach. Wielkanoc miała być wiosenna, a była zimowa. Może by tak przesunąć ją na maj? Majówka się zbliża to może i cieplej będzie, a jak nie będzie to zawsze można poczytać książkę, albo blogi, albo seriale nadrobić, a w Krakowie to nawet na Serialcon się udać!

 

 

TEKSTY BLOGOWE:

Zero waste – ja się do tego nie nadaję – czyli co myślę o idei życia bezśmieciowego

Organizacja czasu z dzieckiem – tak da się, czasami

Wiosenne zapowiedzi książkowe – dwa cudowne tytuły

Grace&Frankie – czemu nikt mi wcześniej nie powiedział o takim cudownym serialu?

Obłędna szesnastka – nadrabiam Śliwkę i uwielbiam ją jeszcze bardziej

Im mniej tym więcej – doskonała książka o minimalizmie

Czereśnie zawsze muszą być dwie – nie wiem jak Magda Witkiewicz to robi, że tak fajnie pisze

SERIALE:

Nadal Riverdale, dołączyły Grace&Frankie (już 3 sezon) i wreszcie 3 sezon Fargo, a także nowy serial Biała księżniczka na podstawie cudownej książki Philippy Gregory o tym samym tytule – tu macie recenzję powieści.

ODKRYCIA:

Odkryłam dwóch autorów, z którymi do tej pory jakoś mi nie było po drodze. Alka Rogozińskiego „Jak Cię zabić kochanie?” powaliło mnie humorem w stylu Joanny Chmielewskiej. Serio, ja nadal twierdzę, że Joanna żyje i mieszka sobie gdzie w Szwajcarii razem z Alicją, ale z drugiej strony chyba siedzi Rogozińskiemu na ramieniu i jak ten anioł podpowiada mu co ma napisać. Druga autorka to Liliana Fabisińska. Mnóstwo już słyszałam i czytałam o jej książkach, no to postanowiłam sprawdzić sama. Przejrzałam tytuły i wybrałam sobie to co lubię najbardziej, czyli sagę i tak czytam od kilku dni Sanatorium pod zegarem i bardzo mi się podoba. Ciekawa jestem co będzie dalej.