Wiosenne zapowiedzi książkowe

Właściwie to tylko dwie zapowiedzi, wiec może ten tytuł posta trochę na wyrost, ale dla mnie to są najważniejsze książki, które ukażą się przed nadejściem lata. Dwie cudowne pisarki, ogromnie liczę na spotkania autorskie w Krakowie, mam nadzieję, że żadne mnie nie ominie.

Czereśnie zawsze muszą być dwie – Magdalena Witkiewicz

premiera 10.05.

Drzewo czereśni potrzebuje innego drzewa, aby rosnąć i dawać owoce. Tak jak człowiek, gdy kocha – rozkwita.Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens.Powieść o przeszłości zaklętej w każdym dniu i o darach, które otrzymujemy od losu, jeśli patrzymy także sercem…
Najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz to historia o tym, że nawet najbardziej niepozorna decyzja wpływa na nasze życie, a przeszłość zawsze wybrzmiewa w teraźniejszości.

 

Córka wiatrów (seria Wilczy Dwór) Magdalena Kordel
premiera: 14.06.
Nowa seria Magdy, na dodatek pachnie mi sagą i samymi cudownościami. Nie mogę się doczekać!