Konkurs urodzinowy!

No i minęło dwa lata jak z bicza strzelił. Ile to się pozmieniało w tym czasie. Blog przeszedł totalną przemianę. Pamiętacie początki? Bordowe tło ? Ha, resztki można jeszcze zobaczyć w formie logo na fanpejdżu, ale i to mam nadzieję wkrótce ulegnie zmianie. Nie będę pisać ile w tym czasie stworzyłam recenzji, opinii, notek o wszystkim i o niczym, bo nigdy nie miałam głowy do statystyki. Napiszę więc o tym co dla mnie jest ważne. Przede wszystkim nie czytajcie moim pierwszych tekstów, człowiek był młody i głupi i nie miał pojęcia o blogowaniu, pisaniu i całej otoczce z tym związanej. Po drugie kto by pomyślał, ale oprócz fanpejdża stworzyłam też konto na twitterze i Google+ i nawet zaczęłam korzystać z bloglovin, choć na początku bardziej z musu, teraz z przyjemnością. Zminimalizowałam wszelkie treści  okołoblogowe. Ja w ogóle lubię minimalizm, także obecna forma bloga, prawie mnie zadowala. W zakładce Polecane znajdują się moje ulubione strony i blogi, ale prawda jest taka, że obserwuję i komentuję około setki Waszych blogów, tylko, że robię to za pośrednictwem bloglovin, bo blogroll zaczął mnie denerwować. Kolejna sprawa – usunęłam etykiety z głównej strony, za dużo ich było, ale pod każdym postem etykieta jest i jak chcecie poszukać czegoś więcej można skorzystać. Jako, że dużo u mnie książek historycznych i kryminałów, a także takowych seriali jest i będzie w najbliższym czasie (pierwszy taki post „The White Queen” mogliście przeczytać kilka dni temu) to zakładki Zakątek zbrodni i Z historią w tle będą porastać w coraz to nowe teksty.  Spis recenzji zrobiłam! Cały dzień mi to zajęło, ale teraz jest pięknie! Przynajmniej dla mnie. Ale myślę, że Wam i potencjalnym nowym czytelnikom też się to przyda i ułatwi odnajdywanie interesujących was tytułów. Trochę jestem do tytułu w wyzwaniach. Jakoś nie mam weny  na czytanie książek, które akurat mi do danego wyzwania pasują, więc teraz działa to trochę od przypadku do przypadku, ale pamiętam, czuwam i jak coś przeczytam pasującego to dorzucam.  Na koniec najważniejsza zmiana – zmiana adresu. W czerwcu przeszłam wreszcie na własną domenę. Planowałam to od kilku miesięcy, ale dopiero Gosiarella kopnęła mnie odpowiednio mocno w odpowiednie miejsce, żebym się wzięła do roboty i oto powstało www.stulecieliteratury.pl.
I jeszcze już naprawdę ostatnia rzecz, ale zapomniałabym o niej, a jestem niesamowicie dumna. Stulecie literatury zostało patronem medialnym książki „Torsje” Łukasza A. Zaranka, o której możecie czytać od kilku dni na blogu. To by było na tyle. Ci, którzy dotrwali do końca doczekali się konkursu. Autorką banneru konkursowego jest Gosiarella, więc jak się Wam nie podoba, pretensje proszę składać W krainie stron.

Zadanie konkursowe jest łatwe, albo trudne, zależy jak na to spojrzeć:


Opisz jak trafiłaś/eś na Stulecie literatury i dlaczego tutaj zostałaś/eś?
Krótko, nie musicie się rozpisywać, chyba że chcecie to nie ma problemu. Przeczytam wszystko!

Zasady:
1. Fundatorem nagród w konkursie jest autorka bloga Stulecie literatury


2. Nagrodą w konkursie jest zestaw książek, widoczny na zdjęciu, czyli:
Isabelle Lafleche „Kocham Nowy Jork”
Barbara O’Neal „Sekrety uczuć”
Lauren Weisberger „Portier nosi garnitur od Gabbany”
Anna i Siergiej Litwinowie „Wszystkie dziewczyny kochają brylanty”
Lori Nelson Spielman „Lista marzeń”

3. Czas trwania konkursu: od 25 sierpnia do 25 września 2013, wyniki konkursu ogłoszę najpóźniej do 30 września
4. W konkursie mogą brać udział jedynie osoby zamieszkujące terytorium Polski.
5. Aby wziąć udział w konkursie, należy:
a) Pod tym postem wyrazić chęć udziału w konkursie przez proste „Zgłaszam się” oraz podać adres mailowy
b) odpowiedzieć na pytanie konkursowe również w komentarzu
c) umieścić baner konkursowy wraz z odnośnikiem do tego posta na swoich blogach (osoby nie posiadające bloga są zwolnione z tego podpunktu)
6. Możecie, ale nie musicie (nie będzie to miało żadnego wpływu na wyniki konkursu):
a. Dodać bloga do obserwowanych, gdzie chcecie: Obserwatorzy, Google+, Twitter
b. Polubić Stulecie literatury na fb link
7. Wygrywa osoba, której odpowiedź najbardziej mnie urzeknie
8. Zwycięzca otrzyma ode mnie informację o nagrodzie na adres mailowy, z którego wysłał zgłoszenie. Na adres do wysyłki będę czekać 3 dni.

Zawodnicy na start! Powodzenia!