Moda na Autora – Magdalena Kordel

 
„Moda Na Autora” jest wyzwaniem mającym na celu przedstawienie zdolnych polskich pisarzy. Polega na stworzeniu notki przybliżającej autora, którego książki lubicie czytać.
Magdalena Kordel ur.1978 r. Autorka 48 tygodni i bestselerowych powieści Uroczysko i Sezon na cuda oraz Okno z widokiem i Wino z Malwiną. W pisarstwie odnalazła swoje powołanie i sposób na życie. Uwielbia podróżować i czytać. Fascynuje ją kuchnia włoska i wszystko co jest związane z tym krajem. Być może dlatego, że tak jak Włosi dużo mówi i lubi się śmiać – skrycie podejrzewa, że w poprzednim życiu musiała być Włoszką. Na równi z Italią kocha Dolny Śląsk i dlatego akcje swoich powieści osadziła w dolnośląskim miasteczku – Malowniczym, łączącym cechy wielu odwiedzanych przez nią corocznie miasteczek. Prywatnie to szczęśliwa żona, mama dwójki dzieci – Zuzy i Tymka. Kocha zwierzęta przyrodę, a przede wszystkim góry, które po ojcu (pochodził z Beskidu Niskiego) ma we krwi. Obecnie jak to pisarki mają w zwyczaju pracuje nad kolejną powieścią i wspólnie z mężem kończy pracę nad przewodnikiem po Sudetach.

 
Tak Magda Kordel pisze o sobie na własnym blogu.  Wielu/wiele z was śledzi jej bloga, komentuje, rozmawia, więc wiecie jaką wspaniałą, sympatyczną i pełną humoru jest osobą. A na żywo jest jeszcze fajniejsza! Miałyśmy okazję się spotkać na ubiegłorocznych krakowskich Targach Książki i było to jedno z najsympatyczniejszych spotkań z autorem, na jakim dane mi było być. 

A to nasze dwie skromne osoby, czyli dwie Magdy K.

Książki Magdy Kordel bawią, wzruszają i wywołują refleksje, mniej lub bardziej poważne. Stworzone przez nią Malownicze, to miasteczko, w jakich wiele z nas mieszka, żeby tylko móc przenieść do realnego świata te wspaniałe postacie, jak Pani Leontyna, nie mówiąc już o Majce i Jagodzie, to takie małomiasteczkowe życie byłoby idealne. Madziu dziękuję Ci za Twoje powieści, za pomysły (nie tylko te książkowe, ale również blogowe choćby spis matron) za niesamowity dialog jaki nawiązujesz z czytelnikami i czekam na Ciebie w Krakowie. A więc do zobaczenia!

A was, jeśli jeszcze nie znacie twórczości Magdy Kordel, zachęcam to sięgnięcia po którąkolwiek z jej książek, na pewno się nie zawiedziecie. Radzę zacząć po kolei od „Uroczyska”, choć ja zaczęłam tradycyjnie od końca, sięgając po „Wino z Malwiną” i też nie miałam problemu z połapaniem się co i jak.  A możecie wrócić do początku początków i przeczytać „48 tygodni”, albo poczekać na nową powieść (nie chcę marudzić, ale Moja Droga mogłabyś się pospieszyć) i poznać losy Antoinette.
 

Powieści Magdy Kordel:
„48 tygodni” 
 Jeszcze nie czytałam, toż to skandal!

„Uroczysko” 

 „Sezon na cuda”  
OD AUTORKI 
 RECENZJA

 „Wino z Malwiną”  
„Okno z widokiem”

Okładki książek, Magda Kordel o sobie, a także zdjęcie autorki i nasze wspólne pochodzą z bloga Magdy http://magdalenakordel.blogspot.com/.