Feng shui dla umysłu – dr Michael Bohne

„Feng shui dla umysłu” autorstwa dr Michaela Bohne to książka dla każdego. Przeczytacie to się lepiej poczujecie. Dlaczego? Bo autor pokazuje nam jak zaprowadzić porządek w naszych umysłach, a tym samym osiągnąć spokój między innymi poprzez samoakceptację.

Książka podzielona jest na trzy rozdziały, a każdy z nich odkrywa przed nami kolejne tajniki spokoju umysłu. W pierwszym rozdziale poznajemy techniki opukiwania meridianów, czyli systemu kanałów energetycznych biegnących w ciele człowieka. Ponadto dowiadujemy się czym są rupiecie w naszych głowach i poznajemy strategie ich usuwania.


Kolejny rozdział poświęcony został rupieciom. Tak więc poznajemy rupiecie emocjonalne i poznawcze. Dowiadujemy się jacy ludzie mogą nas ograniczać i z czego to wynika. Kto pozbawia nas energii, a kto ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Ponadto autor opisuje samoocenę jako system immunologiczny naszej świadomości. Wskazuje na przykład na negatywne myśli, jako złodziei naszej samooceny.

Ostatni rozdział to instrukcja odrupiecania. Jest to zestaw ćwiczeń i testów, które mają pomóc nam usunąć śmieci z naszej głowy. Jednocześnie jest to podsumowanie wcześniejszych rozdziałów, prezentując w formie ćwiczeń do wykonania w domu podstawowy sposoby oczyszczania umysłu i drogi do samoakceptacji. Ponadto książka zawiera szereg przykładów, gdzie metoda doktora Bohne’a okazała się skuteczna.

Podsumowując do tej pory przestawialiście meble w domu zgodnie z zasadami feng shui, a teraz zrobicie to samo ze swoimi umysłami. Doktor Bohne jako psychiatra i psychoterapeuta, a także trener psychologii energetycznej pokazuje prostą ścieżkę, która pozwoli nam przezwyciężyć nasze lęki i osiągnąć cele. Uporządkuje umysł, przywróci mu spokój, a tym samym sprawi, że będziemy lepiej skoncentrowani, bardziej odporni na stres i świetnie przygotowani do zadań, jakie postawi przed nami życie.


Krótko mówiąc „Feng shui dla umysłu” polecam osobom zainteresowanym psychologią i coachingiem, znajdziecie tu mnóstwo przydatnych ćwiczeń, ale również wszystkim, którzy chcą zmienić negatywny czy pesymistyczny sposób postrzegania świata i poczuć się lepiej we własnej skórze.
Tekst powstał we współpracy z Wydawnictwem Studio Astropsychologii