Dziecko kontra książki, czyli Gwiazdka w moim domu

W tym roku wyjątkowo poszalałam z zakupami książkowymi dla dzieci. Prezenty pod choinkę zaczęłam kupować we wrześniu korzystając z różnych promocji, więc Gwiazdka będzie obfitować w dziecięce prezenty, przede wszystkim w książki.
Jestem przeciwnikiem dużej ilości zabawek, bo stara prawda mówi, że im więcej zabawek, tym mniej dziecko się bawi. Asia i tak najbardziej lubi zabawy prawdziwe, czyli gotuje ze mną albo babcią w kuchni, pomaga sprzątać, albo wymyśla sobie zabawy do których wystarcza jej pudełko plastikowe zabrane z kuchni, albo kilka koców i poduszek w celu stworzenia bazy (któż się w to nie bawił!). Jedyne co moje dzieci mają w nieograniczonych ilościach to książki. Trochę jeszcze z mojego dzieciństwa, ale nie oszukujmy się większość to jednak zakupy poczynione przez ostatnie trzy lata. W tej kwestii akurat nie potrafię się opanować. I tak na Mikołajki, a później pod choinką moje dzieci znajdą takie oto cuda:

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-lato_na_ulicy_czeresniowej.html?psearch[prodkey]=Lato%20na%20ulicy%20Czere%C5%9Bniowej

http://nk.com.pl/opowiem-ci-mamo-co-robia-auta/2094/ksiazka.html#.WDw-KFyXrqY

http://nk.com.pl/opowiem-ci-mamo-co-robia-narzedzia/2310/ksiazka.html#.WDw-K1yXrqY

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-botanicum.html

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-noc_na_ulicy_czeresniowej.html?psearch[prodkey]=noc%20na%20ulicy

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-mapy.html

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-pod_ziemia_pod_woda.html

http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/pchla-szachrajka.html

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-ksiega_dzwiekow.html?psearch[prodkey]=ksi%C4%99ga%20d%C5%BAwi%C4%99k%C3%B3w
A wy co kupiliście? Albo co Wam się podoba z powyższych tytułów, może znacie coś? 
Ps. Księga dźwięków to już drugi egzemplarz, specjalnie dla Matiego, bo Asi już się dawno rozpadł, a to jest najlepsza książka dla maluszków jaką kiedykolwiek wymyślono.