Zakupowe plany targowe

Tak naprawdę ten tytuł to trochę ściema, bo już wiem, że na Targach nie kupię żadnej książki, wybiorę księgarnię Bonito.pl (wiecie, że do końca października jest -30% na wszystko!!!) i tam zamówię moje prezenty urodzinowe. No chyba, że trafię na jakąś mega ogromną promocję targową!  Jednak pokażę Wam dzisiaj, co planuję postawić na półkach spośród tytułów, które mają się ukazać jeszcze w tym roku.  Nie jest tego dużo, ale za to dla mnie niezbędne. No to jedziemy!
W ramach uzupełniania kolekcji książek Agaty Christie chcę:
Wigilia Wszystkich Świętych” – niestety brak okładki póki co (PREMIERA: 10 listopada)
Opowiedzcie jak tam żyjecie” – jw.  (PREMIERA: 10 listopada)
oraz:
PREMIERA: 08 października
http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/kryminaly/morderstwo-na-plebanii_65,2410,42639.html
Nikt nie lubi pułkownika Protheroe za jego bezwzględność, wąskie horyzonty i toporne maniery. Nawet pastor, narrator opowieści, stwierdza, że ten, kto pozbawi pułkownika życia, wyświadczy światu przysługę… Nie spodziewa się, jak szybko złe licho wysłucha jego słów.
Śledztwo napotyka wiele trudności i nie wiadomo, jaki byłby jego koniec, gdyby nie wścibska panna Marple, która dotrzymuje kroku nawet naczelnikowi policji.
Agatha Christie z dogłębną przenikliwością portretuje małą społeczność, a jej mistrzowska intryga trzyma w napięciu i zaskakuje.
 
Ostatnia część trylogii „Stulecie” Kena Folletta. Kolejna kobyła, ale teraz będę mieć całość to bedę mogła wreszcie przeczytać. Nie znoszę czytać w kawałkach, zapominam co się działo wcześniej.
PREMIERA: 5 listopada
http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1424,2353,krawedz-wiecznosci.html

Trylogia STULECIE to epicka opowieść autora Filarów Ziemi, przedstawiająca splątane ze sobą losy członków pięciu rodzin – amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej – na tle wydarzeń minionego wieku. Akcja Krawędzi wieczności, ostatniej części trylogii, obejmuje okres od wzniesienia muru berlińskiego do zwycięstwa Baracka Obamy w wyborach prezydenckich.

Od rewolucyjnej Hawany, przez gorące południe Stanów Zjednoczonych, waszyngtońskie salony władzy i Londyn lat sześćdziesiątych, aż po bezkresną Syberię. W świecie, w którym z niespotykaną dotąd determinacją w dążeniu do władzy ścierają się mocarstwa, bohaterowie powieści – każdy na swój sposób – próbują znaleźć dla siebie miejsce. Realizują marzenia, knują spiski, cierpią, tęsknią, zdradzają i kochają, podczas gdy świat wkracza w erę zimnej wojny, ofiarami zamachów padają Martin Luther King i J.F. Kennedy, rock and roll przeżywa swój złoty wiek i próbuje nie ugiąć się pod naporem Beatlesów, dzieci kwiaty protestują przeciwko wojnie w Wietnamie, w Związku Radzieckim następuje odwilż, a na ulicach Pragi i Warszawy ludzie domagają się wolności – i wreszcie ją uzyskują.

Uwielbiam książki Kamila Janickiego. Kupił mnie całkowicie „Pierwszymi damami II RP”, potem genialnymi „Upadłymi damami II RP”, a teraz wziął na warsztat moją ulubioną epokę (obok okresu dwudziestolecia międzywojennego) renesansu i już wkrótce Znak wyda poniższą pozycję:
PREMIERA: 5 listopada
http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,5585,Damy-zlotego-wieku
Żyły w epoce największej potęgi Rzeczpospolitej. Opływały w
niewyobrażalne luksusy, na swoje zawołanie miały setki dworzan i
służących. „Złoty wiek” był jednak tylko fasadą dla najbardziej
bezwzględnego okresu dziejów Polski. Otaczała je sieć intryg i spisków.


Oczekiwano od nich, że będą tylko statystkami w świecie zdominowanym
przez mężczyzn. Ale „Damy złotego wieku” nie pozwoliły uwięzić się w
złotych klatkach. Wzięły sprawy we własne ręce.


Księżniczka z podrzędnego włoskiego rodu ma zasiąść na tronie
najpotężniejszego państwa Europy. Czy jej największym wrogiem okaże się
ukochany syn?


Magnatka nosi w łonie nieślubne dziecko młodego władcy. Czy dzięki tej
ciąży jej ród zostanie wywyższony? A może spadnie na nią hańba i
powszechne potępienie?
Królowa walczy z przeklętym dziedzictwem matki i spiskuje przeciw
swojemu mężowi. Czy koniec jej dynastii będzie także końcem polskiego
imperium?


Autor bestsellerowych „Pierwszych Dam II Rzeczpospolitej” i „Upadłych
Dam II Rzeczpospolitej” prezentuje świat dworskich intryg, politycznych
rozgrywek, nieograniczonych ambicji i niepohamowanych namiętności. W
takim świecie żyły Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna i Anna
Jagiellonka.
 
I oczywiście również do kolekcji, książka która ukazała się kilka dni temu. Kolejna pozycja Sławomira Kopra dotycząca okresu PRL. Nie jestem wprawdzie tak zafascynowana tymi czasami, jak dwudziestoleciem, ale lubię o nich czytać, w końcu to jakaś drobna część mojego dzieciństwa.
PREMIERA: 8 października
http://www.czerwoneiczarne.pl/ksiazka,114,1
Zbigniew Cybulski, Edward Stachura, Wiesław Dymny, Teresa Tuszyńska – ich świetnie zapowiadające się kariery zniszczyło burzliwe życie prywatne, alkohol i często tragiczna, przedwczesna śmierć. W kolejnej książce z bestsellerowego cyklu o elitach PRL Sławomir Koper opowiada o niespełnionych nadziejach i ogromnych talentach, którym nigdy nie było dane się rozwinąć.
A wy jakie macie plany zakupowe na ten rok? A może będziecie polować na coś na Targach?
*noty wydawnicze oraz okładki pochodzą ze stron wydawnictw