Zapowiedzi – czerwiec 2014


Czas leci, lada moment lato i wakacje, urlopy i wyjazdy i przydałaby się jakaś fajna książka do pociągu, samolotu, na plażę. W czerwcu całkiem sporo ciekawych tytułów się ukaże, więc będzie w czym wybierać. Sama czekam na co najmniej trzy tytuły, a wy macie już jakieś typy? Jeśli nie, to może wybierzecie coś z poniższych?
Sławomir Koper
„Życie towarzyskie elit PRL”
Wydawnictwo Czerwone i Czarne
PREMIERA: 03.06.
PRL życie towarzyskie kwitło w najlepsze! Kultowe lokale i słynne stoliki literackie, niepokorna krakowska bohema, kabarety Bim-Bom i STS, ekscentryczne rozrywki sportowców i polityków, awantury, alkohol, flirt i zabawy do białego rana. A wszystko jak zwykle okraszone barwnymi anegdotami. Sławomir Koper prezentuje kolejną książkę z bestsellerowej serii o życiu elit PRL.

Susan Hill
„W labiryncie ulubionych miejsc”
Wydawnictwo Amber
PREMIERA: 03.06.
Zaginięcie samotnej pięćdziesięcioletniej kobiety nie robi wrażenia na doświadczonych policjantach: ludzie mają swoje powody, by znikać. Czy miały je jednak też zakompleksiona dziewczyna i sympatyczna staruszka – zastanawia się inspektor Serrailler, enigmatyczny, zamknięty w sobie, i jego młoda podwładna, która przyjechała do Lafferton z nadzieją, że tu odzyska równowagę po bolesnym rozstaniu.
Ciche, nudne angielskie miasteczko u Susan Hill niepokoi i przyprawia o dreszcz. Przejmująca atmosfera zła narasta, przenika zwyczajny na pozór świat, który stopniowo odsłania swoje drugie oblicze. Wkrótce mamy straszną pewność, że mgła spowijająca Lafferton kryje mordercę, którego tożsamości aż do końca nie zdradza jego pamiętnik.
Co naprawdę stało się na Wzgórzu, gdzie po raz ostatni widziano wszystkie zaginione?
Nie chodzi tylko o rozwiązanie zagadki kryminalnej. Psychologia zbrodni – oto prawdziwa zagadka, którą autorka stawia przed nami w swoich psychologicznych kryminałach. Bo może największe tajemnice skrywają ulubione miejsca naszych dusz i umysłów…
Hanna Cygler
„Dwie głowy anioła”
Dom Wydawniczy Rebis
PREMIERA: 17.06.
 
Kontynuacja losów bohaterów z Głowy anioła. Nawet największa miłość – czasem może się skomplikować…
Julia wraz z mężem postanawia wybrać się na wypoczynek do swojej rodzinnej miejscowości. Oboje nie posiadają się ze zdumienia na widok zmian, jakie tam zaszły. Wakacyjną sielankę przerywa jednak znalezienie zwłok. Urlop staje się aż za bardzo ekscytujący.
Romans, odrobina sensacji i kryminału, zwroty akcji, zresztą jak zwykle w powieściach Cygler, która nie lubi się nudzić w jednym gatunku.
Magdalena Kordel
„Malownicze. Wymarzony czas”
Znak
PREMIERA: 18.06.
Każdy ma swój wymarzony czas. To czas na miłość, na szczęście. Czas radości, ale i zmian.
Magda ma już swój wymarzony dom i cieszy się na myśl o tym, że już wkrótce stworzy prawdziwą rodzinę dla Marcysi i Ani. Wie jednak, ile przeszkód musi jeszcze pokonać, zanim nadejdzie ich wymarzony czas.
Przed Michałem też niełatwe zadanie: czy jego miłość do Magdy wystarczy, by ją przekonać?
Czy tych dwoje odważy się myśleć o wspólnej przyszłości?
Kacper, ojciec Julki, za wszelką cenę chce ją odzyskać i pokazać pewnej kobiecie, jak bardzo się kiedyś pomyliła, odrzucając jego uczucie…
„Malownicze. Wymarzony czas” to piękna opowieść o tym, że choć przeszłości nie można już zmienić, to przyszłość jest w naszych rękach. Każdy ma szansę przeżyć swój wymarzony czas.
Katarzyna Enerlich
„Prowincja pełna szeptów”
Wydawnictwo MG
PREMIERA: 18.06.
Powieść zamykająca serię. Tym razem w książce spotkamy prawdziwe szeptuchy, które zawsze mieszkają na rubieżach świata. Mazury, Podlasie czy daleka Syberia – w tych i innych miejscach zawsze żyły tajemnicze kobiety, które swoimi szeptami pomagały innym stawać się lepszymi i szczęśliwszymi. To właśnie z Syberii przyjdą do Ludmiły tajemnicze wieści. Czy zmienią jej życie? I jaki udział będzie w tym miał pewien rzadki syberyjski kamień, czaroit?
Philippa Gregory
„Biała księżniczka”
Książnica
PREMIERA: 18.06.
Przejmująca historia Elżbiety York, żony pierwszego Tudora na tronie Anglii i matki Henryka VIII.
Pretendent
do angielskiej korony zwołuje armię, podważając legalność dynastii
Tudorów. Ale czy faktycznie jest jednym z zaginionych książąt, odesłanym
w nieznane przez Elżbietę Woodville, czy zwykłym oszustem ― wrogiem
Henryka Tudora i jego żony, księżniczki Yorku?
Zdobywając koronę
Anglii na polu bitwy pod Bosworth, Henryk VII Tudor wiedział, że aby
zjednoczyć kraj targany wojną domową, przyjdzie mu poślubić księżniczkę z
konkurencyjnej dynastii ― Elżbietę York. Wszakże ona nadal kochała
poległego króla, Ryszarda III, a jej krewni z rodu Yorków wciąż marzyli o
odnalezieniu zaginionego następcy tronu i tryumfalnym powrocie do
władzy.
Po ślubie z Henrykiem młoda Elżbieta staje przed wielkim
dylematem. Jakże ma wybrać między Tudorami i Yorkami, między własnym
mężem a chłopcem utrzymującym, że jest jej ukochanym zaginionym bratem ―
powracającą nareszcie do domu „różą Anglii”?
Ake Edwardson
„Dom na końcu świata”
Czarna Owca
PREMIERA: 18.06.
W domu na jednej z wysepek w południowej części Göteborga znaleziono ciała trzech ofiar brutalnego mordu: matki i dwojga dzieci. Okazuje się, że morderca zostawił przy życiu trzecie dziecko. Kim jest zabójca? I dlaczego oszczędził niemowlę? Sprawa trafia do Erika Wintera, który – choć niewiele brakowało! – wywinął się śmierci i właśnie, po dwóch latach przerwy, wrócił do służby w policji. Winter pracuje nad rozwikłaniem zagadki, w której jest kilkoro podejrzanych. Jednak jego myśli krążą dookoła matki, która umiera na raka setki kilometrów od niego…
David Hewson
„Dochodzenie III”
Marginesy
PREMIERA: 18.06.
Sarah Lund prowadzi śledztwo w sprawie szczątków z kopenhaskiego portu, a marzy o pracy w biurze, zajęciu się synem. Do dochodzenia nakłoniła ją… dawna miłość. Musi walczyć z fałszywymi tropami, politykami, diabolicznym mordercą  i swoimi uczuciami.
Jo Nesbo
„Syn”
Wydawnictwo Dolnośląskie
PREMIERA: 18.06.
Sonny odsiaduje wyrok w więzieniu w Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że na ich podstawie przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. Jest zdruzgotany, gdy jego ojciec, zasłużony policjant, zostaje oskarżony o korupcję i popełnia samobójstwo. Ale czy na pewno mężczyzna zginął z własnej ręki? Sonny będzie dążył do ujawnienia prawdy za wszelką cenę.
Sam Christer
„Tajemnica Całunu Turyńskiego”
Bellona
PREMIERA: 18.06.
W Los Angeles fale wyrzucają na plażę wyrzucają zwłoki zamordowanej w bestialski sposób kobiety. Prowadząca sprawę para policjantów, porucznik Mitzi Fallon i detektyw Nick Karakandez z wydziału zabójstw, wkrótce odkrywa, że ofiara to znana hollywoodzka scenarzystka Tamara Jacobs pracująca ostatnio nad filmem fabularnym o Całunie Turyńskim. Okoliczności wskazują, że pisarka mogła zginąć, ponieważ w toku pracy nad filmem poznała jakiś mroczny sekret na temat tej najbardziej zagadkowej relikwii chrześcijańskiej.
P.C. Cast, Kristin Cast
„Ujawniona”
Książnica
PREMIERA: 18.06.
Drastycznie odmieniona Neferet jest teraz bardziej niebezpieczna niż
kiedykolwiek wcześniej, a jej żądza zemsty wywołuje panikę w
społeczności ludzkiej i chaos wśród wampirów. Czy Zoey zdoła powstrzymać
Neferet, nim ta rozpęta prawdziwą wojnę? W przedostatnim tomie
bestsellerowego cyklu gra toczy się o coś więcej niż tylko Dom Nocy –
tym razem chodzi o życie i duszę Zoey. Czy przyjaciele pomogą jej
zwalczyć mroczne siły?
Eva Voller
„Ukryta brama”
Egmont 
PREMIERA: 18.06.
 Sebastiano i Anna w swoich podróżach między przeszłością a teraźniejszością przenoszą się do XIX-wiecznego Londynu. Misja, w której mają wziąć udział, jest najniebezpieczniejszą spośród tych, w które dotychczas byli zaangażowani. Jednemu ze Starców zależy na tym, aby zniszczyć bramy czasu, wyeliminować z gry wszystkich podróżników w czasie i zdobyć niepodzielną władzę nad światem. Czy uda się go powstrzymać?
Ukryta brama to już trzeci tom zapierających dech przygód Anny i Sebastiana. Młodzi podróżnicy w czasie byli już w Wenecji (Magiczna gondola) i Paryżu (Złoty most). Teraz odwiedzą Londyn.
Rebecca Jane
„W szpilkach na tropie”
Wydawnictwo Literackie
PREMIERA: 19.06.
Na tropie zdrad, kłamstw i niewierności. Historia oparta na faktach.
Te dziewczyny są gotowe na wszystko. Gdy poprosisz je o pomoc,
poczęstują cię herbatą i okażą zrozumienie, a potem zrobią wszystko, by
dowiedzieć się prawdy i zdemaskować zdradzających.
Na ulicach Londynu śledzą niewiernych mężów, sprawdzają lojalność
narzeczonych podczas wieczorów kawalerskich, na wystawnym przyjęciu
prowadzą obserwację pewnego handlarza diamentów, a w pensjonacie we
Włoszech szukają domniemanej kochanki pewnego Anglika… Nic się przed
nimi nie ukryje. Przejrzą każde kłamstwo.
W tej pasjonującej książce opartej w 100% na faktach Rebecca Jane,
założycielka i właścicielka Damskiej Agencji Detektywistycznej, odsłania
kulisy pracy swojej ekipy i ujawnia fascynujące historie swoich
klientów i klientek. Swoją również…
Na kanwie tej bestsellerowej książki powstanie serial telewizyjny. Prawa do ekranizacji zakupiło studio Eleventh Four Films.

Debbie Macomber
„Wiosna w Różanej Przystani”
Wydawnictwo Literackie
PREMIERA: 19.06.

Pamiętacie Jo Marie, bohaterkę „Pensjonatu wśród róż”, która po stracie męża przeniosła się  na prowincję i znalazła na niej ukojenie? Na kartach „Wiosny w Różanej Przystani” poznacie jej dalsze losy, a także historie dwóch innych kobiet: Anne – młodej dziewczyny, która właśnie zerwała zaręczyny oraz Mary – kobiety w średnim wieku walczącej z nowotworem piersi i pragnącej odnaleźć ukochanego, którego porzuciła szesnaście lat wcześniej.

 
Janet Evanovich 
„Parszywa dwunastka”
Fabryka słów
PREMIERA: 27.06.
Książki o Stephanie Plum są śmieszne i wciągające jak kolejne odcinki serialu. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody trzydziestolatki z Jersey, która pracuje jako łowczyni nagród. W trakcie kolejnego śledztwa Stephanie Plum odkrywa, że jest prześladowana przez uzbrojoną i niezrównoważoną psychicznie kobietę. W dodatku w jakiś tajemniczy sposób powiązaną z Komandosem: obrońcą, mistrzem i przyjacielem, który ukrywa co nieco przed Stephanie. Robi się niewesoło, trzeba ścigać mordercę i powstrzymać narastającą falę zbrodni. Czy Stephanie Plum zdąży tego dokonać nim zegar wybije parszywe dwanaście razy?
Poszczególne opisy, noty wydawnicze i okładki pochodzą ze stron wydawnictw, strony empik.com oraz datapremiery.pl.