High Five! – moje ulubione okładki

HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp…

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami. 

1.  Philippa Gregory – cykl Wojny Kuzynów i cykl tudorowski. 
Przepiękne, kolorowe, a jednocześnie dość dostojne okładki. Te suknie z epoki są prześliczne i ta czcionka – rewelacja po prostu.
2.  Aneta Jadowska „Złodziej dusz” – świetna ilustrowana okładka. Te kolejne robione bardziej w formie zdjęć uważam za beznadziejne. Ale „Złodziej dusz” trafia w dziesiątkę. Właśnie tak wyobrażam sobie Dorę Wilk!
3. Mark Hodder – cykl Burton i Swinburne, czyli „Dziwna Sprawa Skaczącego Jacka”, „Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka” i najnowsza „Wyprawa w Góry Księżycowe”.  Bardzo wiktoriańskie, bardzo szczegółowe i ogromnie dopracowane.


 
 
4.  Elif Shafak. Wszystkie okładki są piękne, ale moja ulubiona to chyba jednak „Bękart ze Stambułu. Piękne kolory, piękne zdjęcia, piękne widoki!

5. Magdalena Kordel „Okna z widokiem” i „Wino z Malwiną”, wydane przez SOL. Ciepłe, słoneczne, optymistyczne. Aż chce się patrzeć… i czytać!

A jakie są Wasze ulubione okładki?