Dieta sokowa – Jason Vale

Każda z nas chce być piękna i szczupła. Nie oszukujmy się, każda kobieta miała, ma lub będzie miała w swoim życiu taki moment, gdy postanowi przejść na dietę. A że od lat specjaliści zasypują nas różnego typu dietami, coraz to nowszymi, które jak czasami się okazuje, są bardziej lub mniej korzystne dla organizmu, to może przebierać w propozycjach jak w ulęgałkach.

Jason Vale, trener zdrowego stylu życia, mówca motywacyjny, trener gwiazd i twórca diety sokowej postanowił napisać książkę, w której zawrze całe swoje dotychczasowe doświadczenie. „Dieta sokowa. Zdrowe odchudzanie” to bardzo ciekawy poradnik, który uświadomi nam jak zdrowe odżywianie może nam pomóc w odchudzaniu, ale także poprawić nasze samopoczucie. 

Autor nie skupia się tylko na samej diecie. Opisuje jak ważna jest motywacja, zebranie się w sobie i postanowienie, że chcę, nie muszę, tylko chcę. Vale omawia dietę z psychologicznego punktu widzenia, jako nieodłączny element potrzebny do osiągnięcia sukcesu w odchudzaniu.

Poradnik zawiera mnóstwo przepisów na różne soki, z informacją, jakie korzyści może nam on przynieść. Znajdziemy w nim także plan żywieniowy i listę produktów, które będą nam potrzebne. Ponadto bardzo mile zaskoczył mnie również wykaz potrzebnego sprzętu, z opisem jak zorganizować sobie miejsce w kuchni czy też na barze, by móc szybko i sprawnie przyrządzić sobie napój, a potem nie musieć sprzątać.

„Dieta sokowa” Jasona Vale’a to świetne uzupełnienie codziennego menu. Z pewnością zdrowe, zwłaszcza, że autor przedstawia soki, jako część jadłospisu, a nie jego podstawowy element. Książka jest tak podzielona, by łatwo było odnaleźć w niej poszczególne przepisy, składniki, listy produktów i przykłady codziennej diety.

Sama zawsze lubiłam soki i piję ich całkiem sporo, ale poradnik Jasona Vale’a zachęcił mnie by zacząć samej je przygotowywać. 

Tekst powstał we współpracy ze Studiem Astropsychologii