Morderstwo na Korfu

Joanna Szmidt jest autorką poczytnych romansów. Ma również nietuzinkowe życie prywatne. Po ostatnich wydarzeniach, w wyniku których straciła kochanka postanowiła zrobić sobie wakacje, w trakcie których napisze dawno obiecaną wydawcy książkę. Trafia na Korfu do niewielkiego hotelu Stefanosa. Na miejscu jest również grupa osób, które się dobrze znają, a każda z nich ma coś do ukrycia. Gdy zostaje popełnione morderstwo wszyscy są podejrzani.

„Morderstwo na Korfu” to druga książka Alka Rogozińskiego, którego bohaterką jest pisarka Joanna Szmidt. I rany jakie to było dobre. Bardzo w stylu Agathy Christie i jej „Karty na stół”. Zresztą skojarzenie z tym tytułem spowodowało, że bardzo szybko odkryłam kto jest mordercą, ale i tak ogromnie mi się książka podobała. Przede wszystkim świetnie napisani bohaterowie. Taka ekipa z piekła rodem, gdzie każdy coś ukrywa, nieważne czy jest to rzecz poważna, czy błahostka, a w sprawie morderstwa każdy szczegół jest przecież ważny. Ponadto nie brak tutaj drobnych złośliwości i uszczypliwości wobec każdej postaci. Autor nadał im nie tylko charakter, ale też wady, które uczłowieczyły, urealniły bohaterów, bo pewnie każdy z nas mógłby w tym gronie znaleźć kogoś podobnego do swoich znajomych.

Drugim elementem doskonałej powieści kryminalnej jest intryga. Rogoziński krąży i wodzi za nos bohaterów i czytelnika, miesza na każdym kroku, tu małe niedopowiedzenie, tam jakiś romansik, a do tego zagadka na zagadce i zagadką pogania. Ilość tajemnic, które mają mieszkańcy Villi Zeus spokojnie wystarczyłaby na kilka książek. Nikt tu nie gra uczciwie, każdy ma coś do ukrycia, zrzucają winę na siebie wzajemnie, na jaw wychodzą różne powiązania między mieszkańcami hotelu, a na dodatek każdy przyjechał na Korfu z jakiegoś powodu. Zakręcone to wszystko okropnie i nie lada detektywa trzeba będzie, żeby ten węzeł rozwiązać.

„Morderstwo na Korfu” to rewelacyjna komedia kryminalna pełna humoru, zwrotów akcji, tajemnic godnych Poirota. Ciekawi bohaterowie i zakręcona intryga są gwarancją dobrej książki, a poczucie humoru Rogozińskiego zapewni czytelnikom doskonałą rozrywkę.