Mała czarna księga stylu – Nina Garcia

Macie tak czasami, że stajecie przed swoją szafą, ważne wyjście już za pięć minut, a wy nie macie co na siebie włożyć? No to Nina Garcia rozwiąże wasz problem. A przynajmniej podpowie jak to zrobić.

Mała czarna księga stylu to pierwsza książka Niny Garcii, znanej redaktorki magazynów mody, jurorki programu Project: Runaway.  Zarówno książkę jak i autorkę pokochałam od pierwszego zdania. Z tego mini poradnika dowiecie się jak się ubrać na każdą okazję, co powinnyście mieć zawsze w swojej szafie, żeby bezproblemowo ubrać się w pięć minut i wyglądać olśniewająco. A na koniec jeszcze dostanie całą masę rad od wielkich świata mody, począwszy od Very Wang a skończywszy na Ralphie Laurenie.  


Nie jest to wielka księga mody. Nie zostanie znawczyniami, ani modowym guru. I z pewnością nie kupicie tego wszystkiego co poleca autorka, bo zwyczajnie nie każdemu dana rzecz pasuje  stylem, krojem czy kolorem. Ale można te podpowiedzi przerobić na swoją modłę, dopasować do siebie i na pewno będą dobre efekty. 

Mała czarna księga stylu to jest poradnik.  I to taki w wersji bardzo podstawowej. Pokazuje najważniejsze elementy twojej szafy, rzeczy, które możesz ze sobą skomponować,  i które sprawdzą się zawsze i wszędzie. A  że te wszystkie porady są okraszone historiami z życia Niny Garcii, to co z tego? Mnie to nie przeszkadzało. W końcu nie jest to powieść ani dzieło naukowe, tylko poradnik, czyli coś co czytamy w przelocie, dla rozrywki, relaksu, a nie dla zyskania bogatej wiedzy. Są tutaj podane wskazówki, a dopasowanie ich do siebie to już wasze zadanie. Ma być miło, lekko i przyjemnie. I tak właśnie jest. A na dodatek Ruben Toledo wykonał przepiękne ilustracje, które sprawiają, że Mała czarna księga stylu daje czytelniczkom mnóstwo frajdy. 

*ilustracje zeskanowałam z powyższej książki