Rusz tyłek, czyli o książkach, które mnie motywują

https://images.unsplash.com/photo-1422207134147-65fb81f59e38?q=80&fm=jpg&s=c018aa4105f055fc760c7a611685fa17
Czasem nic mi się nie chce. Nie mam ochoty na książkę, nie bawi mnie nowy serial, na który od tak dawna czekałam. Nie chce mi się pracować, sprzątać, pisać. Dosłownie nic. Kuka idzie spać, a ja siadam na kanapie i przeglądam strony w internecie. Czytam blogi, portale, recenzje, rozmawiam ze znajomymi i czuję, że czas przelatuje mi przez palce. A jednocześnie nie chce mi się podnieść tyłka z kanapy i zacząć coś robić. W takich chwilach sięgam po tytuły, które wiem, że dadzą mi kopa. I choć pierwsze strony idą mi opornie, to jednak zawsze  w końcu się rozkręcam. Dlatego dzisiaj podrzucę wam kilka pozycji, do których wracam w chwilach zwiększonego niechciejstwa.

„Książeczka minimalisty” – Leo Babauta, wbrew pozorom nie tylko dla minimalistów. 

   
„Szefowa. Najseksowniejszy prezes świata” – Sophia Amoruso, moje ostatnie odkrycie. I choć polski tytuł (oryginalny „Girlboss”) jest idiotyczny, to treść daje naprawdę sporą dawkę motywacji i optymizmu.

„Sztuka porządkowania” – Dominique Loreau, choć autorka często irytuje mnie swoim apodyktycznym tonem, to akurat ta pozycja z jej dorobku sprzyja ruszaniu czterech liter.

„Slow Fashion. Modowa rewolucja” – Joanna Glogaza, bloga Asi czytam od dawna, a jej książka to świetny przykład jak przekuć swoje zainteresowania w pracę, która daje Ci i satysfakcję i pieniądze.

„Lekcje Madame Chic” – Jennifer L. Scott, książka od której zaczęły się wielkie porządki w moim otoczeniu, bo choć rok przed jej przeczytaniem zaczęłam powoli odgruzowywać swoją przestrzeń, to Madame Chic spowodowała u mnie chęć przemiany całkowitej, którą zaczęłam od garderoby.

„Magia sprzątania” – Marie Kondo, w wielu aspektach nie zgadzam się z autorką, ale jej entuzjazm do sprzątania jest tak ogromny, że łykam haczyk za każdym razem.

A teraz czytam „Bóg nigdy nie mruga” Reginy Brett. Zobaczymy może ten tytuł dołączy do powyższej listy.

A was co motywuje?