Moje serialowe plany, czyli Netflix to zło

Wiecie, że raczej ograniczam ilość oglądanych seriali. Nie oglądam już żadnej produkcji z tych emitowanych tydzień po tygodniu. Przerzuciłam się na Netflix i HBO GO. Lubię mieć wszystkie odcinki naraz i oglądać kiedy zechcę. I teraz oglądam sporo, a chciałabym jeszcze więcej, ale doba jest za krótka. Niemniej zbliża się lato, czas serialowej posuchy, więc przygotowałam sobie kilka produkcji, które będę oglądać oraz te które mogę ewentualnie obejrzeć w razie braku innych pomysłów.

Obejrzę na pewno:

Dear white people

Biali studenci organizują imprezę, która ma wydźwięk rasistowski. To wydarzenie skłania czwórkę czarnoskórych młodych ludzi do refleksji nad własną tożsamością.

Nie wiem co to, wiem że był film wcześniej, chcę zobaczyć.

 

House of cards

House of Cards to dramat polityczny oparty na powieści Michaela Dobba i na jego ekranizacji w postaci brytyjskiego miniserialu z 1990 roku. Kevin Spacey wciela się w senatora Franka Underwooda, bezwzględnego polityka, który szykuje spisek mający na celu obalenie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Garetta Walkera.

No któż nie zna Franka Underwooda. Uwielbiam i czekam na piąty sezon!

Marseille

Serial Marseille skupia się na Robercie Taro, burmistrzu Marsylii od 25 lat, który w nadchodzących wyborach zmierzy się z człowiekiem, którego wybrał na swojego następcę. Obaj kandydaci będą walczyć bez litości, zmagając się z handlarzami narkotyków, związkami, politykami i innymi ważnymi graczami decydującymi o losie miasta.

Reklamowany jako francuska wersja House of Cards, również wyprodukowana przez Netflix. Pierwszy sezon był świetny. Świetny dla mnie, bo ogólnie opinie są raczej negatywne lub neutralne. Typowa europejska produkcja, bez tego amerykańskiego rozmachu znanego z HoC. Bardzo mi się podobała i czekam na sezon drugi.

Rozważam obejrzenie:

Mad men

Akcja serialu rozgrywa się w latach 60′ XX wieku, w Nowym Jorku. Skupia się na Donie Draperze, wysoko cenionym specu od reklamy, oraz ludziach, którzy otaczają go w pracy i poza nią. Przedstawia także zmiany obyczajów amerykańskiego społeczeństwa, które nastąpiły na początku lat 60′.

Tak siedem sezonów mnie nie przeraża.

Outlander

Sanitariuszka wojenna Claire w tajmniczy sposób przenosi się z 1945 do 1743 roku. Ekranizacja książek Diany Gabaldon.

Wszyscy kochają, ja nie mogę się przekonać, no więc spróbuję.

Gran Hotel

Młody Julio (Yon González) przybywa do Gran Hotel. Mężczyzna zatrudnia się jako kelner, aby odkryć tajemnicę zniknięcia swojej siostry. Poznaje córkę właścicieli hotelu, piękną Alicię Alarcón (Amaia Salamanca), która postanawia pomóc mu w odkryciu prawdy. Bohaterowie odkrywając sekrety i kłamstwa Gran Hotelu, zbliżają się do siebie.

Od dawna chciałam zobaczyć. Zdecydowanie moje klimaty.

Greenleaf

Serial dotyczy bezwzględnego świata rodziny Greenleaf. Na pierwszy rzut oka kochają się i dbają o siebie nawzajem, ale pod wizerunkiem idealnej rodziny kryje się chciwość, zdrady, rywalizacja i konflikty.

Bogata amerykańska rodzina z pastorem na czele. Może być ciekawie.

Reign

Serial  jest opowieścią fantasy o losach tytułowej królowej Szkocji. Maria miała tylko 6 dni w momencie, gdy objęła tron po swoim ojcu, Jakubie V. Królowa młodzieńcze lata spędziła we Francji – ojczyźnie swojej matki – i już w wieku 16 lat wyszła za mąż.

Przymierzałam się już ze dwa razy do tej produkcji, może w końcu się uda.

Suits

Mike Ross (Patrick J. Adams) to geniusz, który porzucił college. Zaprzepaścił marzenie o byciu adwokatem po tym, jak przyłapano go na sprzedawaniu córce dziekana egzaminów z matematyki. Wrodzona inteligencja połączona z fotograficzną pamięcią sprawiają, że Mike zarabia na życie, zdając za innych ludzi testy.

Harvey Specter (Gabriel Macht) jest jednym z najlepszych adwokatów w Nowym Jorku, który niedawno awansował na stanowisko starszego partnera w firmie i musi zatrudnić współpracownika. Po przypadkowej rozmowie kwalifikacyjnej z Mikiem Harvey jest pod wrażeniem sprytu młodego człowieka, jego encyklopedycznej, prawniczej wiedzy oraz pragnienia bycia adwokatem – i zatrudnia go. Z uwagi na fakt, że Mike nie ukończył studiów prawniczych, a polityka firmy pozwala na zatrudnianie wyłącznie absolwentów Harvardu, obaj muszą udawać, że Mike ukończył tę uczelnię.

Widziałam kilka odcinków pierwszego sezonu i podobało mi się, więc może zachce mi się nadrobić pozostałych kilkadziesiąt odcinków.

The Fall

The Fall  opowiada o dwóch myśliwych. Pierwszym jest pani detektyw Stella Gibson (Gillian Anderson) polująca na morderców. Drugi to Paul Spector (Jamie Dornan), seryjny morderca, który zagraża życiu ludziom w Belfaście w Irlandii Północnej. Gibson przyjeżdża z Anglii, by dowodzić ekipą ścigającą Spectora.

Słyszałam same dobre opinie, więc na pewno chcę zobaczyć.

Tak zwariowałam, Netflix to zło i sprowadza mnie na złą serialową drogę.

Opisy seriali i plakaty pochodzą z naekranie.pl i filmweb.pl