KULTURALNIK #4

To już czwarty KULTURALNIK. Czas leci niemiłosiernie szybko. Już tydzień kwietnia minął, zaraz się okaże, że lato i znowu jesień. Ale póki co cieszmy się piękną wiosną. Na blogach panuje istny szał porządkowy, kolejne wyzwania i porady modowo – dziecięce. Ja za to mam szał czytelniczy, czytam kilka książek naraz, codziennie po rozdziale, lub dwóch, albo kilku z dwóch, trzech książek. Fajnie się tak przeskakuje, dzięki temu nie nudzę się (co ostatnio często się zdarzało) i czytam więcej. Wybieram książki z różnej tematyki tak żeby fabuła mi się nie poplątała. A co w tym tygodniu? Zobaczcie sami.

SERIALE:

Nadal Riverdale i Grace&Frankie (szykuje się osobna recenzja), ale czekam z niecierpliwością na Fargo – premiera 19 kwietnia. Ta produkcja zawsze daje czadu i myślę, że trzeci sezon powali nas na kolana.

KSIĄŻKI:

Skończyłam „Obłędną szesnastkę” Janet Evanovich. Teraz skupiam się na „Bóg nigdy nie mruga” Reginy Brett i „Mądrzej, szybciej, lepiej” Charlesa Duhigga. Brett jest ciekawa, ale nadal nie wiem skąd te zachwyty, natomiast Duhigg daje czadu. Muszę znaleźć sobie jakąś beletrystykę, żeby przełamać te poważniejsze tematy czymś lżejszym. Polecicie coś? Najlepiej zabawnego albo kryminalnego.

ZNALEZIONE W INTERNECIE:

Dzisiaj będzie trochę starych wpisów. Bo szukałam w tym tygodniu różnych rzeczy i grzebałam głębiej na blogach różnych, bardzo różnych.

Pinch of salt – to moje odkrycie. Ciekawe teksty, bardzo prosta forma, przejrzyście, tak lubię. Przyciągnął mnie tekst o stereotypach nt. minimalizmu.

Pozostając w temacie porządków i minimalizmu zajrzyjcie do Kasi, żeby dowiedzieć się Co zrobić z niechcianymi rzeczami.

U Mamy Gadżety znajdziecie poradnik jak wybrać pierwszy rower dla dziecka. Ja akurat kupowałam rower miesiąc temu i mam podobne spostrzeżenia jak Marysia, także przeczytajcie koniecznie.

I na koniec creme de la creme, czyli wisienka na torcie, moja ulubiona Różowa Blogerka i Przegląd zimowych debiutów serialowych (w tym oglądane przeze mnie Riverdale).

A co wy robiliście ciekawego w tym tygodniu?

(plakat pochodzi z filmweb.pl)