Wiosenne porządki – 5 książek, które pomogą Ci posprzątać dom

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Ta kalendarzowa, bo w powietrzu czuć ją już od kilkunastu dni, ale dla mnie znakiem nadejścia wiosny jest również to, że mam nieodpartą chęć sprzątania i porządkowania. Nosi mnie. Od jakiegoś czasu nie mogę usiedzieć w miejscu i ciągle kombinuję, co by tu przestawić, pozmieniać, poukładać. Najchętniej to bym salon urządziła na nowo, ale to niestety jeszcze nie ten moment.  Póki co muszę kombinować z tym co mam, ale z drugiej strony to najlepsza lekcja kreatywności. A na nowe pomysły najlepiej działają inspirujące lektury. Przedstawiam pięć książek, które pomogą Wam się uporać z wiosennymi porządkami.

Magia sprzątania” Marie Kondo – książka nieco kontrowersyjna, z powodu pomysłów autorki. Nie ukrywam, że mnie również bawiło rozmawianie ze skarpetkami, ale tak obiektywnie patrząc na metodę KonMari to niewątpliwie jest ona skuteczna w wielu przypadkach, i na pewno warto jej spróbować, niekoniecznie w kontekście minimalizmu i pozbywania się wielu przedmiotów.

 

Tokimeki” Marie Kondo – ta część jest znacznie praktyczniejsza od „Magii sprzątania”. Mniej tu filozofii i gadania, a więcej praktycznych wskazówek jak np. składać koszulki, czy posegregować dokumenty. „Magia sprzątania” ma w nas wzbudzić chęć do porządków. „Tokimeki” ma na celu pokazanie, jak te porządki przeprowadzić.

    

Lekcje Madame Chic” Jennifer L. Scott, o których wielokrotnie już pisałam to książka, która pomoże posprzątać waszą szafę. Na wiosnę przegląd garderoby na pewno się przyda.

   
   

 
 
  

Sztuka porządkowania” Dominique Loreau – pomoże wam zorganizować przestrzeń domową. Pudełka, koszyki, organizery, wszystko w czym można przechowywać rzeczy, różne sposoby na schowanie przedmiotów, ale tu haczyk, przedmiotów potrzebnych. Bo mniej przedmiotów, to szybsze sprzątanie.

    
   
   

Feng shui. Jak pozbyć się bałaganu ze swojego życia” Karen Kingston – książka nie tylko dla fanów feng shui.  Jest świetnym motywatorem, zawiera też sporo praktycznych rad odnośnie sprzątania, ale przede wszystkim działa właśnie motywująco, nie radzę czytać wieczorem, bo zaczniecie sprzątać.

Ponadto polecam Waszej uwadze dwa znakomite blogi, gdzie wśród wielu praktycznych porad, trików i sposobów znajdziecie również wiosenne listy porządków – też działa motywująco!

http://www.dobrzezorganizowana.pl/wiosna-lista-wiosennych-porzadkow/

http://niebalaganka.pl/ – tutaj lista powinna pojawić się już niedługo

POWODZENIA!

photo by Vitali Seminenko/ unsplash.com