POZNAJMY SIĘ #1

Poznajmy się to nowy cykl, który będzie pojawiał się na blogu raz w miesiącu. Ten pierwszy tekst próbny jest dzisiaj, ale od kwietnia będzie regularnie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. O co chodzi w Poznajmy się? To będzie taki mój mały ekstrawertyzm. W każdym odcinku opowiem Wam trochę o sobie. Niektóre fakty już znacie, inne dopiero poznacie. Wielu z Was czyta bloga od dawna, niektórzy dopiero zaczęli, więc chcę Wam się trochę przedstawić. Na początku będzie banalnie, ale z czasem zaczną wychodzić na jaw mroczne tajemnice! No to jedziemy!

1. Mam trzy imiona na M. Magdalena Maria nadano mi na chrzcie, a przy bierzmowaniu wybrałam Małgorzatę. Miała być Julia, ale trzeba było przedstawić biografię tej świętej, której imię się wybrało, a akurat w bibliotece była tylko jedna część „Żywotów Świętych” od ‘K’ do ‘N’. Lubię tę Małgorzatę.

2. Uwielbiałam politykę. Zwróćcie uwagę na czas przeszły. Jestem absolwentką Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ i uwielbiałam moje studia, z drobnymi wyjątkami. I chociaż porzuciłam zawód (nie wykluczam, że kiedyś wrócę), to polityką interesuję się nadal, choć od kilku lat staram się ograniczać ilość informacji politycznych, bo po co mam się denerwować.

3. Pomysłodawcą mojego bloga był mój mąż, który chyba wolał abym wyżywała się twórczo do ludzi, a nie do niego. I tak blog w tym roku kończy 6 lat.

Jeśli macie do mnie pytania, zostawiajcie w komentarzu, odpowiem na nie w kolejnych wpisach z cyklu Poznajmy się.

 • A wiesz że ja na bierzmowanie wybrałam imię Julia 😅 Małgorzata zaś to imię mojej siostry więc odpadało 😉
  Będę wypatrywać nowych postów w tej serii 😁

  • Magda Kędzierska

   Jakby 17 lat temu był tak powszechny i bezproblemowy dostęp do internetu, to pewnie bym tę Julię wyguglała, ale że dostępu takowego nie było, a napisać trzeba było szybko, to wybrałam Małgorzatę. A żeby było śmieszniej, po wyjściu za mąż okazało się, że jestem trzecim pokoleniem kobiet z nazwiskiem Kędzierska, które mają imię na M, co więcej moja teściowa ma na imię Małgorzata, a jej teściowa, czyli babcia mojego męża Maria, także jestem jakby podsumowaniem poprzednich pokoleń:)

   • Kochana, jak mnie bierzmowali, to o internecie nie marzyłam, akurat w książce którą nam ksiądz dał był żywot Juli. 😛

    Ale fajne tradycyjne koło, wieczny życia krąg 😀

    • Magda Kędzierska

     Nie mówię, że miałaś internet. Mówię, że ja nie miałam, a akurat w bibliotece była tylko ta jedna część żywotów 🙂

 • Przebije Cię – jestem Marta Magdalena Maria Magdalena 😁😁😁 ksiądz dziwnie patrzył, ale co tam 😁 a i nadal mnie to bawi 😝

  • Magda Kędzierska

   No dobra wygrałaś:)