Wymień umysł na lepszy model – dr Joe Dispenza

Każdy z nas ma swoje własne nawyki i przyzwyczajenia, te dobre i te złe. Czy mają one wpływ na nasze życie? Czy można je jakoś zmienić? A czy w ogóle potrzebujemy zmiany? To zależy tylko i wyłącznie od tego, co chcemy z naszym życiem zrobić i czy jesteśmy szczęśliwi w chwili obecnej.

Dr Joe Dispenza to mówca, chiropraktyk, badacz, łączący fizykę kwantową, biochemię, neurobiologię i genetykę, pokazując w ten sposób możliwości ludzkiego umysłu. W swojej książce „Wymień umysł na lepszy model. Jak przełamać złe nawyki” przedstawia czterotygodniowy program zmiany ludzkich przyzwyczajeń, w taki sposób, by każdy z nas mógł zmienić swój umysł i sposób myślenia, na taki jaki mu będzie odpowiadał. Autor opisuje techniki i daje nam do rąk narzędzia, dzięki którym będziemy mogli potrzebne zmiany przeprowadzić, pozbyć się uciążliwych nawyków i zmienić w jakiś sposób swoją przyszłość. Autor nauczy nas jak odrzucać fałszywe przekonania i w ich miejsce wprowadzać pozytywne odpowiedniki. Wszystkie te zmiany w sposobie korzystania z naszego umysłu, mają przyczynić się do dobrych zmian w naszym ciele i naszym życiu.  Techniki zaprezentowane przez dr Dispenzę pomogą odkryć nam, które części naszego umysłu, świadomości potrzebuję zmian, które z nich będą korzystne dla nas. Autor pozwala nam eksperymentować, po to by znaleźć najlepszą dla każdego z nas drogę do pozytywnych zmian w życiu.

Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsze dwie przygotowują nas do zmian, w trzeciej poznajemy czterotygodniowy program, który ma nam pomóc te zmiany w naszym umyśle zaprowadzić, począwszy od medytacji poprzez ograniczenie nawyków, aż po eliminację tych szkodliwych dla nas przyzwyczajeń i stworzenie miejsca dla naszego nowego Ja.

Bardzo podobał mi się język, jakim autor napisał swoją książkę. Jasny, przystępny, zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Nie ma tutaj żadnego zbędnego zdania, żadnych niedopowiedzeń, wszystko jest w odpowiedni sposób wyjaśnione, każdej sprawie autor poświęcił odpowiednią ilość stron. Opisywane przez Dispenzę techniki i narzędzia są krok po kroku wyjaśnione. W pierwszej części książki autor przygotowuje nas do zmian, które chcielibyśmy przeprowadzić, tak by czytając kolejne rozdziały, każdy wiedział czego może się spodziewać, co chciałby zmienić w swoim umyśle i jaki będzie jego cel.

„Wymień umysł na lepszy model. Jak przełamać złe nawyki” mogę polecić osobom, które chciałyby zmienić coś w swoim życiu, w podejściu do codziennych spraw, jak również osobom zainteresowanym tematyką rozwoju osobistego, treningu umysłu, oczyszczenia mózgu i ciała ze złych nawyków, które przeszkadzają w osiągnięciu swoich celów i zrealizowaniu planów.

Tekst powstał we współpracy ze Studiem Astropsychologii