Blogowe podsumowanie roku

31 grudnia – Sylwester, więc czas na podsumowanie! Przeżyliśmy razem kolejny, wspaniały przede wszystkim pod względem literackim rok.  Dziękuję Wam za obecność, za komentarze, rozmowy i za to, że jest Was coraz więcej.

Pragnę podziękować osobom, które we mnie wierzyły i wierzą nadal. Bliskim i dalekim, fantastycznym osobom z wydawnictw, z którymi mam przyjemność współpracować, a które cierpliwie zaspokajają moje literackie apetyty.

W roku 2012:
– przeczytałam 122 książek (lista tutaj),


– opublikowałam ponad 220 postów

– napisałam 117 recenzji

– stałam się aktywnym użytkownikiem serwisów nakanapie.pl i lubimyczytac.pl,

– biorę udział w wyzwaniach: Trójka e-pik, Tydzień bez nowości, Z literą w tle, History Books, Lata 20, lata 30, Polacy nie gęsi, czyli czytajmy polską literaturę, projekt la dolce vita

– nawiązałam współpracę z pięcioma wydawnictwami: MG, Instytut Wydawniczy ERICA, Oficynka, Studio Astropsychologii, Toczka.

Ponadto kilka moich recenzji zostało docenionych:
Camilla Läckberg „Fabrykantka aniołków” opublikowana w kwartalniku „Tytuł Ujednolicony”
Anna J. Szepielak „Dworek pod lipami” – recenzja zwyciężyła w konkursie mikołajkowym na blogu autorki
Kamil Janicki „Pierwsze damy II RP” – II miejsce w konkursie na recenzję tygodnia serwisu nakanapie.pl

A teraz będę uprawiać prywatę:)

Chcę was gorąco zachęcić do sięgnięcia po książkę „Mały człowiek: Bajki z lewej kieszeni” Aleksandra Prokopieva, Wydawnictwa Toczka. Wydawnictwo powstało niedawno i będzie wydawać przede wszystkim literaturę bałkańską. Wspomniana książka otrzymała międzynarodową nagrodę Balkanika w 2012 roku.

A teraz oddaję głos Wydawnictwu:
Wydawnictwo TOCZKA pragnie umożliwić czytelnikom eksplorację nowych wymiarów doświadczenia literackiego, obszarów wykraczających daleko poza kropkę w zdaniu. Toczka to słowo, które w prawie wszystkich językach słowiańskich oznacza właśnie kropkę, koniec, ale w tej historii TOCZKA będzie stanowić zaledwie punkt wyjścia w podróż rozpościerającą się pomiędzy szarą codziennością, a światem nieskrępowanej wyobraźni.

Zajrzyjcie i zakochajcie się w literaturze bałkańskiej:)